Nortali juhatuse esimehe Priit Alamäe sõnul tegid nad maanteameti hankel sotsiaalset eksperimenti, et tähelepanu juhtida ebakohtadele riigihangete korraldamises. Alamäe sõnul on Nortal oma pakkumise tagasi võtnud.
- Nortali juht Priit Alamäe Foto: Veiko Tõkman, Äripäev
Äripäev kirjutas eelmisel nädalal artiklis
"Nortal tegi maanteameti hankel rehepappi", et suur ja tuntud Eesti tarkvaraarendaja Nortal võib maanteeaameti 6,3 miljoni eurose IT-hanke võita konkurentidest kõrgema hinnaga, sest trikitas ameti heas usus tehtud hanketingimused enda kasuks.
Maanteeamet kirjutas hanke tingimustesse, et hankel edukaks osutumisel annab hinnakomponendi arvestuses enim punkte kõigi pakkumuste keskmisest hinnast kümme protsenti allapoole jääv hind. Nortal tuli hankele kolme pakkumusega, peale emafirma Nortal ASi tegid pakkumuse ka tema Leedu ja Soome tütarfirma. Viimaste hinnapakkumus oli aga kõikide teiste omast kaks-kolm korda kõrgem.
Sellega aeti hanke keskmine hind üles ning Nortal ASi pakkumus osutuski nii hanke esimeses kui ka teises osas täpsemalt keskmise hinna all olevaks. Samas on nende hinnad ülejäänud pakkujate omadest kõrgemad.
"Meil ei olnud huvi seda hanget hinnaga võitma minna; selle asemel otsustasime puust ja punaselt näidata, kui lihtne on ühte halvasti korraldatud hanget manipuleerimise teel võita," kirjutas Nortali juht Priit Alamäe
Postimehe arvamusartiklis. "Tegime kohe kitsas ringis ära ka otsuse, et tõmbame oma pakkumise enne lepingusse minekut tagasi.""Kehtiv seadusandlus ning hanke tingimused ei anna sisulist võimalust Nortali pakkumuse diskvalifitseerimiseks ja me teame, et meie pakkumine on igati hankele vastav. Hanke tühistamiseks sisulisi seaduslikke põhjusi ei ole. Kõik on JOKK."Alamäe väitel on Nortal arvamusartikli ilmumise hetkeks pakkumuse tagasi võtnud.
Seotud lood
Nortali töötajad ostsid eelmisel nädalal ettevõttes seni investeerimisfondidele kuulunud 50protsendilise osaluse välja, suurem osa Nortalist kuulub nüüd firma juhile Priit Alamäele.
Kuigi mõni aasta tagasi tehti maanteeametis suurpuhastus, levivad seal taas hallid altkäemaksuskeemid.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.